Clash Royale – tipy na deck #4

Máme tu neděli a s ní očekáváný článek Clash Royale – tipy na deck. Dnes tu máme deck, který si můžou sestavit i úplní začátečníci, všechny karty jsou z prvních dvou arén.

GiantCard GoblinBarrelCard ValkyrieCard MusketeerCard
KnightCard WitchCard FireballCard ArrowsCard

cena decku: 3,9 elixíru

tip: Po kliknutí na název karty se dostanete se stránku karty, kde si o ní můžete přečít další detailní informace

GiantCard

Giant – tank, který útočí na budovy. Hlavní karta, která bude ničit nepřátelské věže. Při útoku se za ní mohou schovat další jednotky. Sám se neumí bránit, proto mu vždy v útoku poskytněte podporu.

 

 

GoblinBarrelCard

Goblin Barrel – Pokud hrajete s tímto deckem ve vyšších arénách, je vhodný k ničení Elixír collectoru. Jinak je lze hodit k věž v okamžiku, kdy se k ní blíží Gianty. Pokud už lučištník na věži a další jednotky střílí na něj, Goblinů si nebude nikdo všímat a oni rychle zničí věž.

 

 

ValkyrieCard

Valkyrie – při útoku se otočí kolem své osy a poškodí všechny jednotky kolem sebe. Je velmi účinná proti malým početným jednotkám (Skeleton Army, Goblin Gang, …)

 

 

MusketeerCard

Musketeer – střílí na dálku i na jednotky ve vzduchu. je dobrá k podpoře Gianta i k obraně vlastní věže. Při bránění ji můžete schovat za věž. Bude tak chráněná, ale zároveň bude moct pořád střílet na útočící jednotky.

 

 

soutez o Voucher na Google Play

KnightCard

Knight – univerzální karta. Dává velmi rychlé údery, takže se dá použít proti většině jednotek. S podporou ho můžete vyslat i do útoku místo Gianta.

 

 

WitchCard

Witch – sama útočí na všechny jednotky, navíc vypouští skeletony. Je ideální podporou Giantovi. Poskytuje mu ochranu proti malým jednotkám i útokům ze vzduchu, navíc vypouštění skeletoni se za ním schovají a když společně doijdou k věži, velmi rychle ji zničí.

 

 

FireballCard

Fireball – slouží především k obranně, ale můžete ji použít i k bránění Vašich jednotek při útoku. Lze ji použít i na doražení nepřátelské věže. Pokud soupeř vyšle velkou jednotku až z konce arény, můžete mu jí jednou ranou zasáhnou společně s věží, když kolem ní bude procházet.

 

ArrowsCard

Arrows – obranná karta proti malým početným jednotkám jak ve vzduchu, tak na zemi.

 

 

 

Možné náhrady

Někteří možná nějakou kartu nemáte, nebo ji nemáte na dost dobré úrovni. zde je několik tipů, jaké karty lze použít jako náhradu:
Hraní na začátku bitvy

V začátku používejte k útoku Gianta nebo Knighta s nějakou jednotkou, která jim poskytne ochranu proti útokům ze vzduchu. Lepší než mít připravené Arrows nebo Fireball je dát k nim další jednotku, protože ta zároveň dokáže i útočit., zatímco kouzla jsou na jedno použití. Šetřete si je tedy spíše k obraně.

Hraní při x2 Elixíru

Díky rychlejšímu přibývání elixíru dokážete lépe sestavit celý útok tak, aby se jednotky navzájem podporovali. Nejlépe je vystavět útok s Giantem. Umístěte ho úplně dozadu. Než dojde k mostu, získáte ještě další elixír. Pak k němu přidejte Witch nebo Musketeer, a až ho zaměří nepřátelská věž, hoďte k ní Goblin barrel.

Další možnou taktikou je poslat útok na obě strany zároveň. Je úspěšná zejména tehdy, když soupeř zareaguje na vyslání Gianta a na jednu stranu umístí všechny jednotky, které mu elixír dovolí. Pak i jedna Vaše jednotka vyslaná na druhou stranu mu nadělá velkou paseku, protože se tam nebude moct bránit.

Pokud mu u nějaké věže zbývá málo života, lze ji zničit jen opakováním Fireball a Goblin barrel.

Zavěr

Tento deck byl stavěn s ohledem na ty, kteří začínají a mají tak možnost používat jen karty z prvních arén. Ale i pokud jste dál, můžete ho s úspěchem používat. Navíc pokud máte karty objeveny déle, pak jste jich už také asi více nasbírali a můžete je vylepšit na vyšší level než nově objevené karty.

You May Also Like

About the Author: android-hry