Euro Truck Driver (Simulator) – recenze

Hra se svým názvem odkazuje na populární hru Euro Truck simulator od českého studia SCS Software, ale nemá s nimi nic společného. Stojí za to si ji zahrát, nebo jen využívá slavného jména? Dozvíte se v následujících řádcích.

Celá hra funguje na jednoduchém principu. Dojedete se svým tahačem do společnosti, vyberete si náklad, který chcete odvézt, připojíte návěs a hurá na cestu. Při řízení máte možnost si zvolit z mnoha pohledů, mimo jiné z kabiny, zeshora nebo zezadu.

Za dokončené zakázky získáváte peníze, ze které si poté můžete kupovat další a lepší tahače. Ty jsou velmi pěkně zpracované podle svých reálných předloh, ačkoli hra nemá žádnou značku licencovanou. Svůj milovaný truck si můžete také patřičně vytunit. Lze si zvolit vlastní barvu laku, ozdobné rámy včetně pomocných světel, za sklo si umístit SPZku s přezdívkou a mnoho dalšího. Škoda jen, že při přeřazování se ozývá zvuk, jako by se měla brzy rozpadnout.

Samotná mapa je zpracována slušně, občas by to chtělo ale více detailů. Zejména mimo město si občas připadáte jak ve hře z devadesátých let. Kamion jede po rovné jednolité silnici, zatímco okolo je rovná zelená plocha s pravidelně rozmístěnými stromy. Tady by to jednoznačně chtělo udělat trochu pestřejší.

Hra se snaží působit opravdu jako simulátor, takže nemusíte jen kroutit volantem (vlatně pardon, telefonem), ale i troubit, dávat blinkr nebo si zapnout stěrače. Jistě také potěší AI doprava, která se ve hře vyskytuje.

Závěr

Hra byla nepochybně inspirována úspěšnou PC hrou Euro truck simulator 2. Také ona nabízí 7 (byť nelicencovaných) tahačů, jejich široké možnosti úprav a reálné silnice. Ale byť se jedná o hru na mobily (případně tablety), grafické zpracování mapy by mohlo být lepší a proto to na plný počet dnes nebude. Ale to neznamená, že byste si s ní nemohli užít mnoho klidných chvil při řízení mnohatunového kolosu.

+ široké možnosti hry (20 měst, 7 značek kamionů s různým uspořádáním, …)
+ realistické okolí (AI doprava, počasí, střídání dne a noci, …)
grafika by mohla být lepší

9/10

Hru lze stáhnout na Google Play.

1 komentář: „Euro Truck Driver (Simulator) – recenze

  • 22.8.2017 (9:46)
    Permalink

    Hra není špatná, ale na počítačovou nemá ani náhodou. Dal bych jí max 7/10.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.