NAUČTE SE SKLÁDAT PAPÍR NA VŠECHNY ZPŮSOBY

Origami je japonské slovo, které v překladu do češtiny znamená „skládání papíru“. Zajímavé je, že toto slovo je jedním z nejznámějších japonských slov na světě, neboť se jím označuje taktéž velmi populární umělecký směr, v němž jde – jak jinak – o skládání papíru do roztodivných tvarů.

S origami se jednou v životě setkal asi každý z nás. Origami dokáže zaujmout, neboť představuje všechny myslitelné věci, rostliny a živočichy a to v tak dokonalé podobě, že o představeném díle vůbec nepochybujete. Jediné, co přitom člověka vždycky napadne, je, jak se asi taková věc složí.

Pochopitelně skládání pokročilých origami není zrovna jednoduché. Sama si pamatuji, že jsem kdysi dostala zajímavou knihu, v níž byl návod na jednotlivé origami popsaný krok po kroku. Každý jednotlivý bod pak byl doplněn také obrázkem a mnohdy dokonce i několika obrázky najednou. Asi mi nebudete věřit, ale i přesto bylo vysvětlení jednotlivých bodů dosti matoucí a člověk někdy docela tápal, co má dělat dřív.

JAK SLOŽIT ORIGAMI?

How To Make Origami je něco jako kapesní encyklopedie papírových skládaček, která vám krok po kroku ukáže a vysvětlí, jak vybrané origami sestavíte. Jakmile si zvolíte, co chcete stavět, aplikace vás přesune na vlastní obrazovku. Zde vám bude zadávat příkazy, jako například přehni papír v polovině a vrať ho zase zpět.

How to Make Origami -návod na skládání origami krok po kroku

Na rozdíl od klasických knížek a internetových návodů vám ovšem aplikace vedle klasického popisku dodá i trojrozměrnou animaci, která názorně předvádí, co se po vás vlastně chce. I přestože jsou tedy popisky v anglickém jazyce, podle aplikace How to Make Origami může skládat i naprostý analfabet. Stačí se dívat a napodobovat.

Aplikace How to Make Origami pochopitelně nabízí různě těžké skládanky – zatímco některé z nich složíte v 8 krocích, k jiným se dopracujete v rámci 30 nebo i 40 kroků. Vzhledem k názornému ukázání postupu je problém pouze v tom, že ve složitějších skládankách může dojít i na titěrnější ohyby, které pro začátečníka nemusí dopadnout dobře. Ale jestliže jste manuálně zruční, nemusíte se bát. Aplikace How to Make Origami vás jinak totiž provede všemi nesnázemi naprosto jednoduše a elegantně.

APLIKACE NA SKLÁDÁNÍ ORIGAMI PRO ANDROID

V současné době je v nabídce How to Make Origami základní (stejnojmenná) aplikace, která obsahuje 32 skládaček (včetně třeba i docela praktické krabičky, nebo jednoduché květiny, jíž můžete použít jako ozdobu na večírku nebo na svatbě). Tato aplikace je dále rozšířená tematickými aplikacemi, jako jsou Origami Flower Instructions 3D (specializuje se právě na skládání různých druhů květin), How  to Make Origami Animals (skládanky papírových zvířat), How to Make Paper Airplanes (skládanky papírových letadélek) nebo Origami Boats Instruction 3D (skládanky papírových lodí).

Skvělá zpráva je, že všechny aplikace jsou k dispozici zdarma. Neplatíte ani za nadstavbové návody, které nejsou součástí aplikace a které do mobilu musíte stáhnout dodatečně. Jistá forma placení se tu ovšem i přesto najde. Pokud by se vám náhodou zachtělo, uvnitř aplikace si můžete zaplatit za profesionální verzi, která vám odstraní reklamy automaticky zobrazované ve spodní části obrazovky. Ty nejsou nijak zvlášť drastické, ale bez nich je dojem přece jen vždycky lepší.

Šikovnou appku si můžete stáhnout ZDE

You May Also Like

About the Author: kovarikrudolf@email.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.