Recenze Mini Metro

Prádniny pomalu končí a s nimi se blíží také obvyklé ranní a odpolední dopravní špičky. Říkáte si v přecpané MHD, jak byste to vyřešili lépe? Ve hře Mini Metro to máte šanci dokázat.

Princip hry je velmi jednoduchý. Začínáte se třemi stanicemi, které propojíte první linkou, nasadíte na ní první vůz a začnete vozit cestující. Postupem času se objevují nové stanice, které musíte obsloužit a vy tak musíte svoji síť začit rozšiřovat.

soutěž o Voucher na Google Play

Nové stanice se objevují náhodně, takže i když budete hrát stále v tom samém městě, nikdy hra nebude úplně stejná. Každá stanice má určitý geometrický tvar, stejně jako cestující. Tento tvar Vám říká, kam chce cestující jet (takže například cestující ve tvaru čtverce chce jet do stanice ve tvaru čtverce)

Každé správné velkoměsto má i pořádnou řeku, k jejíž překonání budete potřebovat tunely. Těch máte omezené množství, proto si musíte dobře rozmyslet, jaké linky spojí oba břehy a jaké budou jen na jedné straně.

 Mini Metro - uázka ze hry

Po konci týdne dostanete vždy za odměnu další vlak a možnost vybrat si ze dvou bonusů, které Vám pomohou zvládat rozrůstající se město. Může se jednat o vagón pro cestující, novou linku či třeba nový tunel.

Každé město má svá specifika, v některých mají vozy menší kapacitu, v Tokiu zas můžete využívat i rychlých Šinkansenů.

Příští stanice Můstek, přestup na linku B

Čím déle cestujícího vezete do jeho cílové stanice, tím méně dalších cestujících můžete nabrat po cestě. Navíc na každé lince mohou jezdit maximálně čtyři soupravy. Proto je vhodné obsloužit území více linkami a udělat mezi nimi přestupy.

Hra nabízí i několik zajímaváých módů, v jednom například nemůžete měnit již postavené linky, v jiném si zas hrejate jen pro radost a nemůžete skončit kvůli přeplněné stanici.

Závěr

I když se na první pohled může zdát, že ve hře děláte pořád jedno a to samé, díky náhodně generovaným stanicím nikdy neodehrajete dvě totožné hry. Díky tomu je každé nové budování výzva, která Vám dá zabrat a udrží Vás u hry dlouhou dobu.

+ jednoduchý koncept hry, ale přitom musíte přemýšlet a žádná dvě hry nejsou totožné
+ specifické prvky hry pro každé město podle reálné předlohy (vlaky, řeky apod.)
Hra je placená

10/10

Hru můžete zakoupit na Google Play.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.