TASTY – CHYTRÝ SKENER POTRAVIN PRO FAJNŠMEKRY

Dnešní článek začnu trochu netradičně – otázkou. Už jste někdy řešili, jak sladit stravovací návyky své rodiny a nejbližších? Pokud je vaše odpověď ano, pokračujte ve čtení. Tento článek vám totiž poradí, jak se vyrovnat s rozdílnými stravovacími návyky a prioritami malé i větší skupiny lidí. A kromě toho vám prozradím, jak sestavit nákupní seznam a sdílet ho s dalšími lidmi, nebo jak porovnat dostupné potraviny podle výživových hodnot a kalorií. Ale to jenom tak okrajově, abyste věděli, že tento článek nemá jen jedno jediné určení.

Jak vám naznačil nadpis tohoto článku, dnes se budeme věnovat Tasty, aplikaci, která primárně zastupuje funkci nákupního seznamu a skeneru potravin. To znamená, že do aplikace můžete vložit všechny důležité položky, které během příští návštěvy obchodu musíte nakoupit, a to buď vepsáním příslušného názvu, nebo naskenováním čárového kódu. Až sem by se nejednalo o nic extra zvláštního, vždyť funkci skenování potravin nebo zapisování nákupních seznamů má kupříkladu aplikace Google Keep a jí podobné aplikace plus každá druhá aplikace na hubnutí ve stylu Weight Loss. Na rozdíl od jiných aplikací však Tasty prokazuje, že se jedná o aplikaci zkoušenou na lidech. To v praxi znamená, že ve všech svých funkcích jde ještě o krok dále.

JAK VYBRAT ZDRAVÝ VÝROBEK?

První šikovnou možností aplikace Tasty je porovnání produktů podle obsahu bílkovin, sacharidů, tuků, hodnocení uživatelů, přísad a energie. To znamená, že pokud jste zrovna na nějaké dietě a chtěli byste vědět, které polotučné mléko obsahuje nejvíce kalorií, stačí tato mléka vložit do seznamu (v menu pod položkou „porovnat“). Aplikace rychle najde výživové hodnoty a pak vám tyto hodnoty srozumitelně promítne do grafů ve stejném měřítku tak, abyste jim rozuměli a aby vám bylo okamžitě jasné, které mléko zvolit s ohledem na vaše preference.

Vkládání produktů, ať už vepsáním názvu nebo skenerem potravin zasazeným do aplikace je velmi rychlé, takže porovnávat různé výrobky můžete bez výrazné časové ztráty klidně i během samotného nákupu.

PROČ BYSTE MĚLI BÝT NA NAKUPOVÁNÍ SAMI?

Další zajímavou možností chytrého nákupního seznamu Tasty je možnost propojení účtu s ostatními členy rodiny. Pokud této možnosti využijete (v menu kliknete na možnost „odeslat pozvánku do rodinného účtu“, kde pokračujete vepsáním emailových adres ostatních členů), budete všechny své sdílené seznamy sdílet s ostatními lidmi, které si vyberete, což znamená jediné. Jakýkoliv nově vzniklý seznam se objeví i v telefonech ostatních členů rodiny.

Jakmile se pak některý z členů rodiny dostane do obchodu a některou z položek nakoupí, odškrtne položku ze seznamu, čímž dojde k jejímu plošnému vymazání. Díky tomu se vám nikdy nestane, že byste tutéž věc koupili dvakrát nebo že byste naopak na něco důležitého ze seznamu zapomněli. Všechny důležité produkty se totiž na seznam dostanou prakticky ve vteřině (a stejně rychle z něj zase zmizí).

NA CO JSOU ALERGIČTÍ ČLENOVÉ VAŠÍ RODINY?

Jelikož mám přítele, který je alergický na lepek, a jelikož ostatní členové mé rodiny jsou z různých důvodů vybíraví (například můj bratr tvrdí, že „co je z Polska, stojí za velký kulový“ a plošně odmítá jíst polské výrobky, zatímco má sestra je striktní vegetariánka a to byste se divili, v kolika výrobcích jsou masné přísady), přivítala jsem s radostí také možnost vložení stravovacích preferencí podle členů rodiny.

V postranním menu stačí najet na položku „osobní preference“ a zvolit možnost „přidat profil“. Poté se vám otevře nový profil rozdělený na nežádoucí potraviny, upozornění a oblíbené. Všechny tyto možnosti se dále rozdělují na alergie (nežádoucí reakce na potraviny, například vyrážky, nadýmání, rýma atd.), nutriční profily (vyplníte například maximální obsah tuku na jeden kus potraviny nebo na jednu porci), konkrétní produkty a země původu.

Takto si můžete preference svých nejbližších pamatovat i do těch nejmenších detailů jako třeba, že váš syn miluje kečup Hellmans, ale nesnáší kečup Kand, zatímco vaše dcera má ráda tatarku od Vitany, ale kvůli bolestem v žaludku nemůže tatarku Spak atd. Pokud se staráte o rodinu se 4 a více členy, určitě mi dáte za pravdu, že tato funkce je trefa do černého.

CENOVÁ POLITIKA TASTY

Nákupní seznam a organizační aplikace stravovacích návyků Tasty je v základním provedení k dispozici ke stažení zdarma. Omezení spočívá v počtu skenů – v základu je jich tuším 15, přičemž další skeny potravin můžete získat přidáním nových produktů do databáze, pozváním členů rodiny, nebo například přidáním Tasty do sociální sítě Facebook, Twitter či Google.

Tímto způsobem se tvůrci snaží aplikaci rychle rozvíjet i za pomoci komunity. To je sice obdivuhodné, ale každému to sedět nemusí. Pro tyto případy tvůrci připravili ještě prémiovou verzi aplikace. Prémiový účet aplikace Tasty je neomezený a vyjde vás na 50 korun českých. To znamená, že výměnou za jednorázovou platbu 50 korun byste měli dostat přístup do aplikace na celou dobu její existence. V porovnání s dalšími aplikacemi se jedná o lidovou cenu.

Vzhledem k tomu, že aplikace už nyní, ve svém zárodku, funguje naprosto bezproblémově (jedinou chybu jsem našla v automatickém odškrtnutí všech potravin na seznamu vždy, když za pomoci ikony plus zkoušíte přidat novou potravinu), nezbývá, než vám ji vřele doporučit. Můžete ji používat zdarma, nebo si připlatit lidových 50 korun a těšit se z jejích neomezených možností.

Tuhle aplikace pro zdravou výživu můžete stahovat ZDE

 

You May Also Like

About the Author: kovarikrudolf@email.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.